16 - 24 травня 2021 року

"Розчинення у раю"Подорож на острів Сокотра
  

17- 24 травня 2021 року

Країна                                       Йемен

Тривалість                               8

Рівень складності                  Мінімальний

Ночівлі                                       Готель/кемпінг

"Сокотра", що у перекладі з санскриту означає "Острів Щастя"  - коштовність Ємену та всього арабського регіону, перлина Індійського океану, рай для фотографів.

 Це місце ландшафтних, ботанічних та зоологічних скарбів, що плекаються багатьма поколіннями жителів острова, зберігачами унікальних культурних традицій Ємену. Протягом століть острови Сокотра були поза увагою дослідників та натуралістів і навіть зараз залишаються осторонь інтенсивних туристичних потоків.

Унікальна природа Сокотри, що збереглася з доісторичних часів приваблює не лише вчених, але й любителів екотуризму.

Острів Сокотра - одне з небагатьох місць у світі, де люди живуть у гармонії з природою, так рідко зустрічаються в нашому модернізованому світі.

Шість останніх років Сокотра була закрита для відвідувань, і тільки з 2021 року відкриваються обмежені можливості для відвідування острову. 


День 1

Міжнародний переліт.

День 2

Прибуття в аеропорт Сокотри. Знайомство з гідами, переїзд до міста, де ми пообідаємо у місцевому колоритному кафе. У другій половині дня поїздка до чарівного та мальовничого рибальського містечка Калансія з традиційними будинками та вузькими алеями. Потому вирушаємо до заповідної зони лагуни Детва - справжньої візитівки Сокотри,що славиться своїм вражаючим ландшафтом. Тут можна поплавати, насолоджуючись теплою водою Індійського океану, спостерігати за безліччю морських птахів.

Вечеря з морепродуктів біля багаття, смачний йеменський чай. Ночівля у кемпінгу під зоряним небом цих диких неймовірної краси місцях.


День 3

Після сніданку сідаємо у човни місцевих рибалок та прямуємо до бухти Шауб - мальовничої лагуни з білосніжним піском та багатим підводним світом. Ці місця приваблюють тишею, безлюдністю, природною силою океану, яскравим поєднанням синього неба, блакитних вод і чистого білого піску. Сьогодні за планом риболовля, снорклінг, купання та насолодження краєвидами. Під час купання можна побачити мант, дельфінів, барракуд.

На ночівлю повертаємось до Калансії.


День 4

Переїзд позашляховиками на плато Діксам. Тут єдине місце в світі, де можна побачити ліс драконових дерев, які мають сік червоного кольору. Прогуляємося по краю ущелини каньону Діксам, що на 700 метрів вертикально зривається вниз. Тут ми зустрінемо бедуїнів, які займаються скотарством та збиранням смоли драконових дерев. Зробимо безліч фотографій, які неможливо зробити деінде в світі. З оглядового майданчика Шебахон нам відкриється казковий вид на каньйон Дерхур.

Післяобід ми переїдемо на узбережжя Ногід та відправимося на дюну Захік.

 Ночівля на пляжі у кемпінгу.


.

День 5

Риф Діхамрі.

Поснідавши ми вирушаємо в Діхамрі. Цей морська заповідна зона може похвалитися одним з найбагатших коралових рифів на архіпелазі.

Ми сьогодні будемо снорклити в затоці спостерігаючи безліч рідкісних морських видів цих місць, в тому числі: папуг, мурен, скатів, морських їжаків, черепах. Сьогодні день релаксу на пляжі.

Ночуємо в кемпінгу Діхамрі.


День 6

Снідаємо і вирушаємо на північний схід острова, район Архер, де піщані дюни висотою 150 метрів перемішані з гранітними скелями, свіжий прісноводний струмок вибивається з гранітних скель і стікає в солону морську воду на пляжі. Можна відпочити на зеленій траві, поплавати в морі або традиційно піднятися на величезну дюну, утворену протягом сотень років океанічними вітрами, звідки можна насолодитися фантастичними видами.

Ночуємо в кемпінгу на пляжі Архер.День 7

Сьогодні ми відправимося до печери Хок. Острів складений з вапнякової породи, тому на Сокотрі багато печерних систем. Під час подорожі ми дослідимо одну з найбільших печер, з річками та озерами, підземними тваринами і безліччю археологічних знахідок. 2,5-годинний підйом в гору до входу в печеру безперечно вартий докладених зусиль. Печерна система довжиною не менше 10 км. Під час приємної прогулянки всередині печери, ми пройдемо 2 км, захоплюючись величезними сталагмітами, сталактитами і басейнами з кришталевою водою.

Вечеря і ночівля в таборі Архер.День 8

В останній день на острові ми вирушимо в заповідник Хомхіл мальовничою дорогою крізь глибокі яри і долини з казковими пейзажами острова. Зробимо зупинку в найбільшій лагуні Сокотра. Тут водяться фламінго, чаплі і багато ендемічних птахів.

Невеличкий трекінг через одну з багатьох стежок приведе нас до оглядового майданчика з природний басейн та видом рівнину. Хомхіл є домівкою для багатьох Драконових дерев, смола яких є об’єктом промислу жителів Сокотри. Ми можемо долучитися до видобутку цінної смоли разом з місцевими жителями.

Повертаємося в місто. Святкова прощальна вечеря. Ночуємо в готелі.День 9

Відліт додому.


Вартість подорожі $1700

До вартості входить

Віза Йемену (150 $)

Трансфер Дубай - Абу Дабі і назад

ПЦР-тест на Сокотрі

Англомовний гід

Триразове харчування, питна вода

Готель (двомісний номер), кемпінг, розміщення

Позашляховики 4Х4, паливо, водії

Човен до Шуаб і назад

Всі перміти в парки та заповідники

Кемпінгове спорядження (палатки, матраци, посуд)

Додаткові витрати:

Міжнародний переліт до Дубай (500-600$) та

Абу Дабі-Сокотра (3000 AED - 820$)

Чайові гіду та водіям

Сувеніри

Одномісне розміщення у готелі (за можливістю, 75 $)

Оренда обладнання для пірнання (снорклінгу)

Готель у Дубай